Viedeň pre art pozitívnych

Mám rada Klimta. Ale som aj rada, že sa vo Viedni dá vo výtvarnom svete zažiť aj viac.

Egon Schiele, bol určite jedna z kľúčových postáv Viedenskej umeleckej scény na prelome minulého storočia. Albertina, pri príležitosti 100. výročia jeho úmrtia, pripravila prehľad nie len jeho tvorby ale aj postavenia vo Viedenskej spoločnosti v čase úpadku Habsburgovcov. Poponáhľajte sa, lebo výstava končí už 18. júla.

Belvedere je ďalším stánkom umenia vo Viedni. Do 25. júna sa výstava Vulgar Fashion Redifined (Winter Palace) sa zahráva s citlovou témou vkusu v mode. 21 Haus (tiež v Belvedere) prináša retrospektívu diela Daniela Richtera na vernisáži Lonely Old Slogans. Wien Museum sa rozhodlo pre panoramitický pohľad na rakúske hlavné mesto, ktorý nám priblíži na výstave Wien von oben.

Kuntshaus Wien predstavuje nadrozmerné fotografie zo série Voda kanadského umelca Edwarda Burtynsky. Vo svojej tvorbe sa zameral na jarring krajiny, priemyselné oblasti a mestské urba centrá, ktoré boli zmenené ľudským vývojom.

A keď už budete v Kunsthaus Wien, spoznajte aj prácu od Friedensreich Hundertwasser. Niečo o ňom som vám priblížila aj tu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *